Óvodapedagógusok:
Kissné Schvajda Erzsébet
Bártfai Istvánné
Dajka:
Blaskovits Regina
A 2024/2025-ös nevelési évben 26 gyermek tölti meg csoportunkat hangos kacagással, szeretettel és önfeledt játékkal.
A csoportban dolgozó felnőttek együttműködésére jellemző az azonos értékrend, a segítő, támogató kommunikáció. Innovatívak, az új alternatívák iránt nyitottak és befogadóak vagyunk.
Kiemelt területeink a mindennapi élet matematikája, a logikai gondolkodás fejlesztés, néptánc, néphagyomány ápolás, modern pedagógiai szemlélet keretén belül. Ezek az innovatív, gazdagító tevékenységek, programok teszik lehetővé, hogy nyitott, gondolkodásra törekvő, empatikus, identitástudattal, értékekkel rendelkező felnőttekké váljanak a csoportunkban járó gyerekek.
A nevelőmunkát segítő szakemberekkel szoros együttműködésben végezzük a gyermekek nevelést, fejlesztését. Óvodai nevelésünk gyermekközpontú, ennek megfelelően történik a gyermekek személyiségének differenciált fejlesztése.
Számunkra nagyon fontos, hogy a Süni csoportba járó minden kisgyermek, saját, egyéni fejlődési ütemének megfelelő elvárásokkal találkozzon, sikerélményekkel gazdagodva erősödjön, fejlődjön, készüljön az iskolára.
Legfontosabb feladatunk, hogy megteremtsük csoportunkban a szabad játék feltételeinek biztosítását, hiszen a gyerekek a világról alkotott képeit a játékon keresztül tudják igazán feldolgozni.
Az éves terveinket a négy évszak köré tervezzük, azon belül is játékos, változatos tevékenységek kapnak hangsúlyos szerepet.
Fontosnak tartjuk a gyermekek egészségének megőrzését, sokat tartózkodunk szabadban, mozgunk a friss levegőn, változatos vitaminokat juttatunk a szervezetünkben gyümölcsök, zöldségek formájában.
A családi és óvodai nevelés összehangolása érdekében partnerközpontú együttműködésre nyitottságra törekszünk. Fontos számunkra a család-óvoda kapcsolatápolása, erősítése, ezért évszaknak megfelelően játszóházakat, családi délutánokat szervezünk, ezzel is erősítve az óvoda-szülő kapcsolatot.
Újra óvodában a kis Sünik
A Süni csoportba szeptember elején visszatértek a gyermekek a nyári pihenés után. Valamennyien sokat nőttek, fejlődtek, ügyesedtek.
Az első napokat egymás köszöntésével, a nyári élmények felelevenítésével, az óvodai életmódra való visszatérés segítésével töltöttük.
Közösségünk alakításában fontos szerepet szánunk azoknak a szokásoknak, szabályoknak, csoport hagyományoknak, melyek az óvodában töltött időnket, tevékenységeinket meghatározzák. A gyermekekkel közösen kijelöltük a játékok helyét, folyamatosan megismertettük és gyakoroljuk az egyes tevékenységekhez kapcsolódó szokásrendszert.
A gyermekek izgatottan készülődtek Sün Balázs (csoportunk plüssbábja) visszatérésére, aki a „nyaralása” után a gyermekekkel közösen felfedezte az új játékokat, köszöntötte a gyermekeket, és kölcsönösen megosztották nyaralásuk élményeit.
Sün Balázs részt vett a gyermekek játékában, együtt tornázott velünk, és sétáinkra is elkísért. Megünnepeltünk a születésnapját is, melyre a gyermekek meglepetésként gyümölcstortát készítettek.
Szeptember 23-án csoportunkban ebben az évben is megrendeztük az autómentes közlekedési napot.
Tevékenységeinkkel felhívtuk a gyermekeink figyelmét arra, hogy a benzinnel, gázolajjal közlekedő járművek szennyezik környezetünket, ezért használatukat a természet megóvása érdekében csökkenteni kell. Környezettudatos magatartásukat formáltuk, mikor tudatosítottuk bennük, hogy autómentesen – máshogyan – is közlekedhetünk.
Ennek érdekében kértük, hogy a gyermekek kerékpárral, futókerékpárral vagy rollerrel érkezzenek óvodába.
Az óvodánk előtti parkban egyéni és csoportos formában kerékpároztunk, melyet a gyermekek nagyon élveztek.
Büszkék vagyunk rájuk, mert nagy odafigyeléssel, fegyelmezetten betartották a megbeszélt közlekedési szabályokat, figyeltek maguk és társaik biztonságára is.